Návrhy hledání

Německé know-how – v Číně vždy poptáváno

Pivo vařené v Číně, konzumované v USA – a k čištění nádrží se používá dezinfekční technika z Německa. DULCO®Lyt 400 při tom nahrazuje kyselinu peroctovou, což výrazně snižuje provozní náklady a chrání před korozí.

Pivo Tsingtao – čínský exportní šlágr

Tsingtao Brewery Group je na šestém místě Top Ten mezinárodních producentů piva (stav 2014). S roční produkcí okolo 78 milionů hektolitrů z 60 pivovarů v celé Číně je to druhá největší skupina pivovarů v zemi. Od roku 1954 se pivo Tsingtao úspěšně vyváží, od roku 1972 i do USA. Dnes je to nejprodávanější čínské pivo na trhu USA a jeden z předních exportních artiklů z „Říše středu“.
Dceřiná společnost skupiny, pivovar Shenzhen Tsingtao, na jihovýchodě země vyrábí ročně 400000 hektolitrů čistě sudového piva. Dosud firma dezinfikovala své nádrže kyselinou peroctovou. Avšak kromě ostrého zápachu vyžaduje vysoce koncentrovaná chemikálie speciální zacházení a je drahá. Proto pivovar hledal technické řešení, které optimálně dezinfikuje, nezpůsobuje žádnou korozi a celkově výrazně sníží provozní náklady.

Klíčová data:

  • Roční produkce 400000 hektolitrů piva
  • Nákladově intenzivní čištění nádrží korozivně působící kyselinou peroctovou má být nahrazeno
  • Integrace nového dezinfekčního řešení do stávajícího zařízení

DulcoLyt 400 – chytré dezinfekční řešení

Čínská pobočka společnosti ProMinent, ProMinent Trading Ltd., navrhla pivovaru nahradit 16% kyselinu peroctovou elektrolyzérem DULCO®Lyse . Jako inteligentní další vývoj technologie ECA generuje zařízení ekonomicky výhodně na místě z vody, kuchyňské soli a proudu vysoce účinný dezinfekční prostředek DULCO®Lyt 400 . Tento slabý roztok hypochlorové kyseliny zbaví zárodků spolehlivě a vykazuje i za měnících se podmínek konstantní kvalitu s podílem Free Available Chlorine konstantně 400 ppm.
Od roku 2014 tak dodávají v pivovaru Shenzhen Tsingtao 2000 litrů vody ECA s koncentrací 400 ppm a 6000 litrů vody při normálních teplotách okolo 8000 litrů vody ECA s koncentrací 80 ppm. V časově přesně taktovaném procesu celkem skoro 2,5 hodiny se varná nádrž, skladovací nádrž a potrubní systém nyní vypláchne vodou, poté se vyčistí louhem a kyselinou a následně se optimálně dezinfikuje vodou ECA.

Snížení nákladů – cíl dosažen

Nahrazení 16% kyseliny peroctové výhodně vyráběným DULCO®Lyt 400 prostřednictvím moderního elektrolyzéru se vyplatilo – a to při rovnocenném dezinfekčním účinku. V porovnání se srovnatelnými zařízeními, která částečně přemění pouze okolo pěti procent soli, zhodnotí DULCO®Lyse až 85 procent. Kromě toho leží velmi nízký obsah chloridu z DULCO®Lyt 400 výrazně pod srovnatelnými postupy, které obsahují často více než 20násobek chloridu. Tím se spolehlivě zabrání korozi.
S tímto alternativním dezinfekčním procesem se výrazně sníží provozní náklady především na základě odpadnutí drahé kyseliny peroctové. V popsané aplikaci vyplývají pro pivovar Shenzhen Tsingtao roční úspory až 590000 juanů, to je okolo 80000 Eur. Proto se již v ostatních pivovarech podniku instalují další zařízení DULCO®Lyse . Tak tedy: Na zdraví!

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru