Návrhy hledání

Číslo jedna při dezinfekci vody: OZONFILT® OZVa

Stolní voda je Mexiku velmi oblíbená. Existuje proto potřeba hygienicky čistých stáčecích zařízení a spolehlivých zařízení na mytí lahví. Jeden z předních výrobců stolní vody naplánoval přetvoření procesu CIP. Proto nasazuje Bonafont jedno zařízení OZONFILT® OZVa k dezinfekci – a ušetří mimoto ještě čas a peníze.

Méně chemikálií, vyšší trvalá udržitelnost

Značka Bonafont® patří od roku 1996 k Danone Group a je v Mexiku na předním místě ve výrobě stolní vody. Více než 4500 pracovníků působí v pěti výrobních provozech, k tomu patří v roce 2017 obnovený závod v Cuautitlanu na severu města Mexiko. Pitná voda pro domácnosti se v Mexiku obvykle stáčí a prodává ve 20 l vodních barelech – tržní podíl Bonafont® činí 47%. Podle strategie trvalé udržitelnosti podniku se měl změnit proces CIP, měla být integrována existující zařízení a nalezeno řešení k omezení použití chemikálií. Na základě kladných zkušeností s použitím vybavení ProMinent v závodě Toluca byla společnost ProMinent Fluids de Mexico pověřena provedením i tohoto projektu.

Klíčová data

  • Stáčení stolní vody do PET lahví s obsahem 250 ml až 6 l a do 20 l vodních barelů u předního mexického výrobce
  • Integrace stávajících modulů CIP do nového dezinfekčního procesu se zařízením na výrobu ozónu OZONFILT® OZVa
  • Nová instalace je součástí podnikové strategie trvalé udržitelnosti

Výroba ozónu, ale hbitě!

K naplánování a realizaci projektu dostala společnost ProMinent těsné časové okno čtyř měsíců. Toto zadání bylo splněno a nové zařízení bylo uvedeno do provozu v dubnu 2017. Okruh CIP v závodě Cuautitlan je dimenzovaný pro celkem pět stáčecích linek. Nově nainstalované zařízení OZONFILT® OZVa vyrábí 90 g/h vysoce čistého ozónu, který je přes tři samostatná a ventily řízená vedení přiváděn do 10 m3vodních nádrží. Mimořádně účinný míchací systém v každé nádrži se stará o to, aby byla dosahována potřebná koncentrace 2 ppm během pouhých 15 až 30 sekund. Zařízení s obvyklými metodami míchání k tomu potřebují okolo 10 minut. Ozónovaná voda se následně používá jak pro mytí lahví, tak i pro dezinfekci v procesu CIP, který tak probíhá téměř kompletně bez použití chemie.

Úkol splněn, zákazník spokojený

Společnost Bonafont je s vynikající spoluprací se společností ProMinent Fluids de Mexico a nainstalovaným řešením velmi spokojená. Flexibilní použití zařízení na výrobu ozónu s jeho výkonným generátorem a účinným míchacím systémem přesvědčují v běžícím provozu. Také požadovaná integrace tří stávajících modulů CIP za použití již získaného know-how ze zařízení v závodě Toluca byla realizována. Se zařízením OZONFILT® OZVa dosáhl mexický podnik svého cíle utvořit výrobní proces trvale udržitelnější a pokud možno bez použití chemie. Kromě toho vykazují nové zařízení a optimalizovaný okruh CIP kladné finanční a provozní efekty pro celý průběh výroby.

  • Krátkodobá a včasná realizace
  • Hladké vyřízení projektu včetně integrace stávajícího vybavení
  • Rychlé a přesné generování ozónu prostřednictvím účinného míchacího systému
  • Snížení spotřeby chemikálií tím provozních nákladů
  • Nárůst provozní efektivity díky optimalizaci procesu CIP a tím celého průběhu výroby

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru