Návrhy hledání

Historie

Myšlenka je jedna věc. Co z ní člověk udělá, je jiná. Průkopnický duch a nadšení pro technologie zavedou jednoho mnohdy do celého světa. Také angažovanost chtít ve světě něco změnit udělala z podniku to, čím je dnes. Přáním zakladatele podniku Prof. Dr. h.c. Viktora Dulgera tedy vždy bylo dokonale poznat a neustále dále vyvíjet technické možnosti pro výrobu a regeneraci pitné vody. Tato vášeň je nakažlivá – a vyjadřuje od počátků až dodnes postoj skupiny ProMinent a jejích pracovníků.

Více než 60 let dobrého dávkování

1960

Prof. Dr. h. c. Viktor Dulger zakládá v Heidelbergu společnost Chemie & Filter GmbH. Malý podnik vyrábí výrobky pro dávkování fosfátu. Ty pomáhají zabraňovat tvorbě vápence.

1968

Opravdový bod zvratu: Prof. Dr. h. c. Viktor Dulger vyvíjí první elektronické magnetické dávkovací čerpadlo, "ProMinent electronic". S ním lze v četných procesech ušetřit chemikálie. Pro zákazníky to znamená: Snížení nákladů, úsporné dávkování, ekologičnost. Pro (ještě) malý heidelbergský podnik znamená tento chytrý vynález průlom. Čerpadlo se později stává dárcem jména skupiny podniků ProMinent. V roce 1968 vyvíjí podnik kromě toho první zařízení na výrobu ozónu.

1971

První krok ve směru techniky zařízení: další vývoj zařízení na výrobu ozónu pro dezinfekci vody. Heidelbergský podnik se stává mezinárodním: Zakládá se pobočka ve Švýcarsku. Brzy následuje v razantním tempu mnoho dalších poboček na celém světě.

1975

K tomu přichází měřicí a regulační technika, perfektní doplněk portfolia výrobků. Nyní se zákazníkům nabízí i měření a regulace chemikálií - důležitý stavební kámen regulačního okruhu.

1976

Podnik vyrábí první zařízení na výrobu chlordioxidu. Správný krok, neboť nejdůležitější komponenty (dávkovací čerpadla, regulační přístroje) jsou již vlastními silami vyráběny. V USA se staví výrobní provoz.

1980

Do hry vstupuje Asie: Singapur je ideálním místem pro založení první pobočky v Asii pro zásobování tehdy prosperujících trhů v jihovýchodní Asii.

1982

Pro rozšíření rozsahu výkonu dávkovacích čerpadel se sází kromě magnetické techniky na elektromotory jako pohon. Uvádí se na trh první motorem poháněné dávkovací čerpadlo.

1985

Portfolio výrobků se ještě zvětšuje: Pro kompletaci regulačního okruhu chybějí již jen čidla. Dávkovací čerpadla a měřicí a regulační přístroje se již vyrábějí vlastními silami. Nyní se postupně rozšiřuje program čidel. Začátek činí první čidla pro měření chlóru. Rychle zahrnují výrobky měření všech běžných parametrů.

1987

Nyní se jmenuje tehdejší Chemie & Filter GmbH v návaznosti na název prvního elektronického magnetického dávkovacího čerpadla "ProMinent Dosiertechnik GmbH". Nakonec je to přesně tento název výrobku, pod kterým je podnik již všude známý.

1988

Ještě jeden milník ve výrobě dávkovacích čerpadel: uvedení na trh prvního magnetického dávkovacího čerpadla s mikroprocesorovým řízením a LC displejem. Nyní je technologické vůdcovství společnosti ProMinent v oblasti dávkovacích čerpadel s výkonem cca 50 l/h konečně upevněno.

1989-1996

ProMinent dále roste: Následují výrobní provozy na Maltě, v Číně a Maďarsku.

1997

ProMinent nyní nabízí všechny běžné postupy k dezinfekci vody nezávisle na technologii: K zařízením na výrobu ozónu a chlordioxidu přibývají ultrafiltrační a UV dezinfekční zařízení.

1999

Akvizicí ORLITA Dosiertechnik GmbH byl nabízený výkonový rozsah u dávkovacích čerpadel výrazně rozšířen. Dávkovací čerpadla ORLITA jsou procesní čerpadla s rozsahem výkonu několika 10000 l/h a nacházejí často využití v ropném a plynárenském průmyslu.

2000

Dvoumilionté čerpadlo opouští výrobu.

2001

Oba synové zakladatele firmy přebírají coby společníci ve funkci jednatelů vedení podniku.

2005

Akvizice TOMAL AB ve Švédsku. TOMAL je ve Skandinávii jedním z předních výrobců zařízení na dávkování suchých materiálů a stanic na výrobu polymeru.

2007

Portfolio se rozšiřuje o procesní dávkovací čerpadla pro nejvyšší tlaky a dávkovaná množství.

2008

Akvizice Van den Heuvel Watertechnologie bv v Nizozemí. VdH je výrobcem elektrolyzérů. Tím se portfolio výrobků znovu rozšiřuje. Počet pracovníků po celém světě roste na přibližně 2100 osob.

2010

ProMinent slaví 50leté firemní jubileum.

2013

Tuzemský prodej se vyčleňuje z ProMinent Dosiertechnik GmbH. Zakládá se vlastní prodejní pobočka pro Německo, „ProMinent Deutschland GmbH“.

2014

ProMinent Dosiertechnik GmbH se mění na ProMinent GmbH. Rostoucí globální aktivity činí potřebným mezinárodně snadno srozumitelné označení podniku.

2015

Zavádějí se nové výrobky: gamma/ X, rozšíření osvědčeného magnetického membránového dávkovacího čerpadla gamma/ L, a hydraulické membránové dávkovací čerpadlo Orlita® Evolution.

2016

Dne 21. března 2016 umírá zakladatel firmy a předseda dozorčí rady ProMinent GmbH,
Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger, ve věku 80 let.

2017

UV zařízení Dulcodes s regulovatelným výkonem a podtlakem - systém dávkování plynného chlóru DULCO®Vaq

2018

Zavedení digitální správy kontroly kapalin pod značkou DULCOnneX

2019

Evolution mikro je inovativní dávkovací čerpadlo nejmenších množství pro vysoké tlaky a první svého druhu s elektronicky regulovaným lineárním přímým pohonem.

2020

ProMinent slaví 60leté firemní jubileum.

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru