Návrhy hledání

směrnice 2011/65/EU RoHS II a norma EU EN 50581

RoHS znamená Restriction of Hazardous Substances‚ omezení použití určitých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních

Norma 50581 CENELEC (evrop. výbor pro elektrotechnické normy), zveřejněná v září 2012, má zajistit splnění zásadních požadavků směrnice EU 2011/65/EU („RoHS2“). Směrnice 2011/65/EU byla schválena dne 21.6.2011 jako evropský zákon a nahradila do té doby platnou směrnici č. 2002/95/ES.

Směrnice EN 50581:2012 „Technická dokumentace pro hodnocení elektrických a elektronických zařízení s ohledem na omezení nebezpečných látek“ byla schválena dne 11.6.2012 všemi národními výbory CENELEC a byla zveřejněna v úředním spisu Evropské unie jako harmonizovaná norma.

Budoucí povinnosti výrobců

Norma poskytuje výrobcům/distributorům pokyny týkající se správy údajů o dílech. Jako součást povinností, které již zavedla směrnice RoHS, musí výrobci nyní také vytvářet technické dokumentace, jichž obsah je zase definován normou EN 50581. Zde se instrukce rozdělují podle hlavních úkolů výrobců:

  • Hodnocení spolehlivosti dodavatelů a materiálu (EN 50581 – odst. 4.3.2)
  • Zjišťování a stanovování požadovaných úkolů
  • Sběr a hodnocení údajů (reporty) (EN 50581 – odst. 4.3.3/4)
  • Zajištění trvale udržitelné platnosti dokumentace (EN 50581 – odst. 4.3.5)

Firma ProMinent GmbH má velký počet skupinr výrobků, které spadají do různých rozsahů platnosti této směrnice. Ty jsme zařadili do třech stupňů realizace podle skupin výrobků v RoHS. K rozhodnému dni 22. července 2019 budou poté muset všechny výrobky (open Scope) splňovat omezení pro látky podle RoHS II.

  • Ve vyhledávání se vám zobrazí jako výsledek PDF, které potvrzuje CE shodu výrobku – tím výrobek splňuje RoHS II a neobsahuje škodlivé látky uvedené v seznamu zakázaných látek, pokud se jedná o přístroj, který spadá do kategorií výrobků RoHS.
  • Obdržíte potvrzení o shodě RoHS, pokud se jedná o výrobky, které nemají povinné označení CE (např. náhradní díly jako O-kroužky, plastové díly, atd.). Takový výrobek poté také neobsahuje škodlivé látky uvedené na seznamu zakázaných látek a splňuje RoHS II.

Je uvedeno v Ke stažení těchto webových stránek pod hledaným výrazem „RoHS“ zobrazí jako výsledek vyhledávání tři PDF soubory, ve kterých můžete opět vyhledávat podle čísla materiálu:

Hledej centru stahování ...

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru