Návrhy hledání

Cena za ochranu životního prostředí od Nadace Viktora a Sigrid Dulgerových

Heidelberská ekotoxikoložka Dr. Lisa Gölzová nedávno obdržela cenu za životní prostředí od Nadace Viktora a Sigrid Dulgerových. Cena v hodnotě 10 000 eur je oceněním její průkopnické doktorské práce na Heidelberské univerzitě, která se zabývá účinky chemických látek na hormonální systém ryb, zejména na štítnou žlázu.

Kromě nových poznatků v oblasti biomedicíny je disertační práce také významným přínosem pro dobré životní podmínky zvířat a ochranu životního prostředí, jakož i pro zacházení s chemickými látkami obecně, uvádí se v prohlášení o udělení ceny. Udělilo ji Centrum pro životní prostředí v Heidelbergu (HCE), univerzitní výzkumné centrum pro vědy o životním prostředí.

Nadace Viktora a Sigrid Dulgerových: Podpora vědy

V duchu zesnulého zakladatele společnosti a čestného senátora Prof. Dr. h.c. Viktora Dulgera jsou oceňováni mladí lidé za vynikající práci a úspěchy v oblasti přírodních věd. Nadace Viktora a Sigrid Dulgerových každoročně uděluje cenu za ochranu životního prostředí, kterou Univerzita v Heidelbergu oceňuje vynikající diplomové, disertační nebo habilitační práce v oblasti výzkumu životního prostředí.

Další informace o nadaci

Foto: Dr. Lisa Gölz (uprostřed) přebírá ocenění od Prof. Dr. Thomase Rausche (2. zleva), výkonného ředitele HCE, a člena představenstva HCE Prof. Dr. Jale Tosuna (vlevo) a Andrease Zühlckeho (2. zprava) jako zástupce Nadace Viktora a Sigrid Dulgerových. Vedoucím doktorské práce byl Dr. Thomas Braunbeck (vpravo).

Foto: Univerzita Heidelberg - Komunikace a marketing (Foto: Philipp Rothe)

Další závazky

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru