Návrhy hledání

ProMinent podporuje projekt Wii centra podpory mládeže „Anpfiff ins Leben“ Heidelberg

Možnost spojit MS 2014 ve fotbale s dobrou věcí se podařila společnosti ProMinent se soutěží o výhry a s tím spojenými sociálními účely.

Každý týden měli účastníci soutěže šanci vyhrát gril, sadu grilovacích příborů nebo knihu o grilování. To zvláštní: Heidelbergský podnikatel představil hravě, během mistrovství, své pracovníky podle postavení hráčů. Současně podnik poskytl dar za každého účastníka soutěže pro projekt Wii u svazu Anpfiff ins Leben e.V.

Anpfiff ins Leben “ je společensky prospěšné sdružení, jehož úkolem je podpořit mladé sportovce v metropolitním regionu Rhein-Neckar při tom, aby si zajistili co nejlepší perspektivu pro svoji soukromou a profesní budoucnost.

Mladí a staří

Jako u všech sociálních projektů sdružení jsou v popředí setkání a poznání jiných životních skutečností. Tak také u projektu Wii. Zde jde o styk se seniory, aby se bavili, navázali přátelství a vzájemně se poznali. Jednou za měsíc se konají hry Wii v centru pro seniory Heidelberg-Kirchheim. Předpoklady s Wii vypadají ideálně. Zvládnutí kontroléru se lze od motoriky dál snadno naučit. Udeřit do míče nebo koulet bowlingové koule tak není i pro nesportovce problém. Při hraní se používá celé tělo a ne jako dosud ruce a prsty. Senioři jsou tím povzbuzeni nejen duševně, ale i tělesně.

Tobias Knauber, Online Marketing Manager, a Sara Motallebi, studentka Bachelor of Arts – odborné zaměření Průmysl - u společnosti ProMinent GmbH vyhráli dojem z projektu v místě.

„Událost, při které jsou mladí a staří svedeni dohromady, aby se sžili, shledávám neuvěřitelně zajímavým“, vysvětloval Tobias Knauber následně. Sara Motallebi doplnila: „Udělala na mě zvláštní dojem dychtivost seniorů.“

Další závazky

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru