Návrhy hledání

ProMinent daruje sochu pro Wieblinger Kreisel

V městské části Wieblingenu zkrášluje nové umělecké dílo kruhový objezd obchvatu. Socha „Infinity Curve“, dílo mezinárodně uznávaného umělce Chen Wenqina, věnoval podnik ProMinent městu Heidelberg u příležitosti 50letého jubilea firmy ProMinent.

ProMinent, zvláště zakladatel firmy Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger (* 18.12.1935; † 21.03.2016) a jeho manželka, věnovali městu Heidelberg již různá umělecká díla národně i mezinárodně známých umělců. Byly vystaveny na mnoha místech.

Žádná náhoda, že Prof. Dr. h.c. Viktor Dulger u příležitosti 50letého firemního jubilea zvolil právě tento objezd pro vytavení sochy čínského umělce Chen Wenqina. Chen Wenqin je považován za jednoho z nejzajímavějších sochařů Říše středu.

Socha implikuje otevřenost světa, fantazii a volný prostor pro inovativní myšlení. Její stanoviště - kruhový objezd odbočky z Wieblingenu – ukazuje spojitost s Heidelbergem, centrálním firemním sídlem celosvětově působící skupiny ProMinent. Její spojitost s Čínou objasňuje volbu umělce.

Další závazky

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru