Návrhy hledání

Abu Dhabi úspěšné v produkci kaviáru v poušti

Pro mnohé je to delikatesa, jiní s díky odmítnou – kolikrát je i kaviár záležitostí chuti. Protože poptávka na světovém trhu neustále roste, produkuje inovativní podnik z Abu Dhabi nyní kaviár v poušti.

Vizionářský obchodní koncept nebo utopie?

Vezme se do snaživý podnik jako Emirates Aquatech, vizionářská obchodní myšlenka, dostatečný investiční kapitál a plocha dobře osmi fotbalových hřišť v poušti. Pak vznikne dosud světově největší výrobna pro kaviár a maso jesetera v Abu Dhabi, hlavním městě stejnojmenného emirátu, a současně i Spojených arabských emirátů.

Kaviár jsou vyčištěné a nasolené jikry (vajíčka) různých druhů jesetera, jehož volně žijícím příbuzným dnes částečně hrozí vyhynutí. Proto je chov v takzvaných akvakulturách a především v uzavřených cirkulačních zařízeních (RAS) šetrnějším a ekologičtějším způsobem pokrytí neustále rostoucí spotřeby těchto speciálních nositelů bílkovin.

Odpovědný chov citlivých zvířat skrývá určitá rizika. Proto se musí voda v nádržích na chov ryb kontinuálně upravovat, aby se především zabránilo možnému šíření nemocí. Při tom sází United Food Technologies (UFT) AG z Weinheimu, která ambiciózní projekt realizuje, na spolehlivá zařízení na výrobu ozónu a systémové know-how ProMinent GmbH.

Klíčová data

  • roční produkce 35 tun kaviáru a 700 tun jeseteřího masa
  • 64 uzavřených cirkulačních zařízení pro úpravu vody
  • Zajištění optimální kvality vody pro chov citlivých ryb použitím osmi účinných zařízení na výrobu ozónu

Zázračné dílo techniky

Od uvedení do provozu v červnu 2011 jsou v 64 nádržích nasazení jeseteři pro produkci prémiového kaviáru. Na akvakultury specializovaná firma UFT nasazuje pro dezinfekci vody celkem osm zařízení na výrobu ozónu typu OZONFILT® OZMa a 64 vpouštěcích stanic k eliminaci mikroorganismů vyvolávajících nemoci.

Promyšlený systém odběru vody, přes výrobu ozónu z okolního vzduchu, přesného dávkování plynného ozónu do reakčních nádrží až po vpouštění dezinfikované vody do jednotlivých nádrží je impozantním zázračným dílem techniky. Společnost ProMinent dodala kromě generátorů ozónu a záznamových systémů specifických pro zařízení navíc potřebné likvidátory zbytkového ozónu a elektronické řídicí jednotky pro napojení do řídicího systému.

Čistá voda zajistí jistotu plánování

Díky optimální kvalitě vody spolu se správnou teplotou a správným zásobováním krmivem jsou tak umožněny a trvale zaručeny nejlepší podmínky chovu pro zatím 300000 ryb. To dává provozovatelům zařízení v Abu Dhabi za prvé jistotu plánování do budoucna. Za druhé bude v roce 2015 dosažena požadovaná kapacita ročních 35 tun kaviáru a produkce 700 tun jeseteřího masa. Odběrateli pro nákladnou delikatesu za více než 100 Eur za 50 gramů jsou regionální trh ve Spojených arabských emirátech, k tomu hotely, letecké společnosti a křižníky. Již dobře jeden rok má Emirates Aquatech také schválení amerického US Food and Drug Administration a může tak nejlépe obsluhovat největší trh s 50 procenty celosvětové poptávky. Tedy ryb a kaviáru do sytosti – přímo z pouště!

  • Záruka optimální kvality vody v náročném zařízení na chov ryb díky mezinárodní kooperaci odborných firem
  • Účinná dezinfekce vody v nádržích spolehlivými zařízeními na výrobu ozónu ProMinent
  • Eliminace mikroorganismů vyvolávajících nemoci zajišťuje zdravý růst ryb a nejlepší kvalitu produktů
  • Jistota plánování pro provozovatele zařízení na základě konstantních a řiditelných podmínek chovu pro zvířata

Použité výrobky - Abu Dhabi úspěšné v produkci kaviáru v poušti

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru