Návrhy hledání

Úprava mořské vody pro chov krevet

Celosvětová poptávka po mořských potravinách je nezdolná, avšak chov krevet v akvakulturách je choulostivý. Zařízení pro dezinfekci a odsolování výrazně zlepšují kvalitu vody v chovných nádržích a zvyšují tak míru přežití krevet.

Rostoucí trh akvakultury

Krevety jsou zvláště v Evropě a USA oblíbenou delikatesou. Podle zemědělské organizace UN FAO se zatím ročně produkuje přibližně 3,5 milionu tun takzvaných bílých krevet. Čína a Thajsko jsou největšími producenty, Thajsko je největším světovým vývozcem: V roce 2012 prodala tato asijská země 72500 tun krevet do EU. K pokrytí neustále rostoucí poptávky jsou zatím citliví korýši často nasazováni v akvakulturách. To je však choulostivá záležitost, neboť při většinou intenzivním chovném procesu mohou nemoci v těsněn obsazených betonových nádržích vést i k totální ztrátě.

Jeden z největších thajských podniků na chov krevet jde proto novými cestami a sází ve smyslu hospodárnosti a pro zdraví mořských zvířat na špičkovou technologii. Ve výběrovém řízení přesvědčila společnost ProMinent Thajsko producenta krevet svým řešením úpravy vody specifickým pro zákazníka.

Klíčová data

  • Produkce 3,5 milionu tun bílých krevet ročně
  • Thajsko v roce 2012 prodalo 72500 tun krevet do EU
  • Akvakultury přispívají ke krytí poptávky
  • Řešení úpravy vody specifické pro zákazníka

Promyšlená úprava vody

Úprava vody pro chovné nádrže probíhá v několika procesních krocích. Nejprve vyčistí gravitační filtr ProMinent SK-48 potřebnou mořskou vodu od hrubých nečistot jako řas a mušlí. Následně proběhne dezinfekční proces prostřednictvím dávkování chlóru a čtyř zařízení na výrobu ozónu typu OZONFILT® OZMa, která generují celkem 320 gramů ozónu za hodinu. Zbývající ozón a chlór je z dezinfikované mořské vody téměř zcela odebrán systémem filtrů s aktivním uhlím.
V následujícím procesním kroku tlačí procesní čerpadla ProMinent tlakem až 70 bar znovu upravenou vodu skrz membrány zařízení na reverzní osmózu Dulcosmose® SW. Při tomto procesu odsolování je mořská voda zbavena okolo 97% svého původního obsahu soli. Než poté kompletně upravená mořská voda vteče do chovných nádrží, zkontroluje se podle předpisů světové zdravotnické organizace dodržení určitých parametrů vody. Hodnota pH smí být například pouze mezi 7,5 až 8,5. Prostřednictvím čidla pH, měřicího a regulačního přístroje Dulcometer a automatického dávkovacího zařízení od společnosti ProMinent je hodnota pH trvale sledována a přesně regulována.

Optimální kvalita vody, zdravé krevety

Zařízení na úpravu vody na klíč bylo společností ProMinent Thajsko koncipováno podle speciálních požadavků při chovu krevet. Zákazník při něm profituje hned několikrát: Zaručením spolehlivé dezinfekce a vždy bezvadné kvality vody stoupla míra přežití krevet ze 45 až 60 procent na více než 70 procent. Navíc umožňuje vlastní úprava mořské vody podniku téměř úplnou nezávislost na veřejném dodavateli vody. Na základě značně snížené spotřeby čerstvé vody se snížily provozní náklady ročně o několik desítek tisíc US dolarů. A částečné odsolování mořské vody učinilo nadbytečným odběr pravidelných dodávek soli, což vedlo k dalším významným úsporám nákladů okolo 40000 USD/ročně. Celkem mimořádně výhodná investice do hospodárného a ekologického řešení.

  • Účinná úprava mořské vody v několika procesních krocích
  • Bezpečná dezinfekce zařízeními na výrobu ozónu a účinné odsolování zařízením na reverzní osmózu
  • Bezvadná kvalita vody zaručuje výnosný chov krevet
  • Značná úspora zdrojů má za následek výrazně snížené provozní náklady

Použité výrobky - Úprava mořské vody pro chov krevet

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru