Návrhy hledání

Trvale udržitelný lázeňský provoz V Heidelbergu

Trvale udržitelnou úpravu vody v bazénech Stadtwerke Heidelberg zajišťuje výkonná měřicí a regulační technika společnosti ProMinent. Neboť hospodárný provoz zaručuje zábavu při koupání pro všechny návštěvníky – a sice trvale!

Vždy up to date

Podnik Stadtwerke Heidelberg Bäder provozuje celkem pět bazénů s objemem okolo 500000 návštěvníků ročně. K úspěšnému a trvalému vytížení jednotlivých bazénů patří efektivní a trvale udržitelný provoz. Proto jsou všechny bazény napájeny ekologickým proudem a klimaticky šetrně vyráběným teplem. Kvůli udržení se na aktuálním stavu techniky byla ve volnočasových lázních Tiergartenstraße v roce 2014 obnovena i zařízení na ošetřování vody a dezinfekci. Projekt se skládal z kompletního rozebrání starých zařízení a nové instalace a uvedení do provozu nových zařízení. Zvláštním požadavkem při tom bylo přesné dimenzování dávkovacích čerpadel vzhledem k čerpaným množstvím a tlakovým poměrům. Provozovatel se rozhodl pro dvě místní firmy k realizaci rozsáhlého projektu: IBA TechnikCenter společnosti IBA-Aqua-Pflege-Produkte GmbH a ProMinent GmbH.

Klíčová data

  • Obnovení zařízení na ošetřování vody a dezinfekci ve volnočasových lázních
  • Kvůli zahájení sezóny je potřeba krátká doba přestrojování
  • Instalace kompletní měřicí a regulační techniky a několika dávkovacích čerpadel

Instalace v rekordním tempu

Počátkem května 2014 byla včas pro zahájení sezóny nová technika k ošetřování a dezinfekci bazénové vody ve volnočasových lázních Tiergartenstraße uvedena do provozu. Neboť navzdory velké pracovní náročnosti zvládl montážní tým IBA TechnikCenter přestrojení během dvou dnů. Úzká spolupráce s firmou Stadtwerke Heidelberg a spolehlivé dodání komponentů rovněž přispěly k optimálnímu průběhu.

Kromě použitích magnetických dávkovacích čerpadel Beta® a robustních hadicových čerpadel DULCO®flex DF4a zahrnuje obsah dodávky společnosti ProMinent vícekanálový víceparametrový měřicí a regulační systém DULCOMARIN® II. Obtokové armatury se skládají z předmontovaných modulů snímačů průtoku, šroubovacím závitem opatřených čidel pro hodnotu pH, Redox a chlór. Díky sledování průtoku je potřebný pouze malý objem měřené vody k rychlému zachycení naměřených hodnot. DULCOMARIN® II je prostřednictvím systému sběrnice CAN napojený na řídicí techniku budov volnočasových lázní a řídí tak decentralizovaně všechny připojené vodní okruhy.

Situace win-win pro všechny zúčastněné

Od rozsáhlého poradenského výkonu IBA TechnikCenter předem přes fázi nabídek až po udělení zakázky a montáž byl projekt proveden k plné spokojenosti zákazníka, k čemuž ve značné míře přispěla i otevřená a plynulá komunikace všech zúčastněných. Podnik Stadtwerke Heidelberg nyní profituje z minimalizovaných nároků na údržbu a obsluhu a vysoké provozní bezpečnosti. Skutečnými vítězi však jsou malí a velcí návštěvníci, neboť se mohou zotavit a pobavit v osvěžující vodě s optimální kvalitou ve všech bazénech.

  • Použití výkonné měřicí a regulační techniky s kontrolérem DULCOMARIN®II snižuje provozní náklady
  • Omezení použití chemikálií díky přesnému dávkování zvyšuje bezpečnost práce
  • Úspěšná spolupráce kompetentních místních podniků vytváří situaci win-win

Použité výrobky - Trvale udržitelný lázeňský provoz V Heidelbergu

Měření Redoxní reakce se senzory DULCOTEST: Přesné a spolehlivě naměřené hodnoty v reálném čase upravené pro vaši aplikaci. Lze použít jak při úpravě vody, tak v průmyslových procesních vodách s vysokými požadavky.

zjistit více

Měření hodnot pH se senzory DULCOTEST: Přesné a spolehlivě naměřené hodnoty v reálném čase upravené pro vaši aplikaci. Ovládání, regulace a kontrolování chemických procesů díky přesným naměřeným hodnotám.

zjistit více

Senzory DULCOTEST pro volný chlór zajišťují při jakémkoliv dávkování přesné naměřené hodnoty a vysokou bezpečnost sledování a procesní bezpečnost a fungují na aplikační bázi.

zjistit více

Hadicové čerpadlo DULCOFLEX DF4a pro dávkování vločkovacích prostředků a aktivního uhlí provádí přesnou úpravu vody. Je optimálně vhodné pro použití v plaveckých bazénech, vířivých vanách nebo wellness centrech. Je možný provozní tlak až 4 bary.

zjistit více

Univerzálně použitelné magnetické dávkovací čerpadlo pro dávkování kapalných médií v úpravě vody a u chemických procesů: Magnetické membránové dávkovací čerpadlo beta. Hospodárné, se zabezpečením proti přetížení, s možností přizpůsobení stávajícímu signálnímu čidlu.

zjistit více

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru