Návrhy hledání

Potěšení z koupání severně od polárního kruhu

Obnovení zařízení na úpravu vody veřejného bazénu? Technicky žádný problém. Sídlo zákazníka? Malý norský ostrov v Severním moři. Výsledek: Čistá bazénová voda pro nadšené potomky Vikingů.

Nová technika pro moderní Vikingy

Staré vikingské sídliště Bjarkøy se svými téměř 500 obyvateli leží v severním Norsku, dobře 300 kilometrů severně od polárního kruhu a východně od Vesterålenu. Oblast obce se dělí na několik malých ostrovů v Severním moři. Plavecká hala Bjarkøy sice nepochází od Vikingů, ale přece jen z let 1970, pročež byla norská pobočka společnosti ProMinent před několika lety požádána o zjištění stavu. Výsledkem toho byla veřejná soutěž na renovaci – s novým udělením zakázky firmě ProMinent Norge AS. Po překonání některých překážek a nakonec získání potřebných finančních prostředků dala obec Bjarkøy zelenou pro přestavbu.

Nasazení v Severním moři

Instalace nového zařízení byla koordinována s jinými obory jako stavba, elektrika a betonování. Začátek byl na podzim 2012 a uvedení do provozu následovalo na jaře 2013. Stávající zařízení bylo doplněno komponenty ProMinent, které odpovídají dnešním požadavkům moderní úpravy vody. K tomu patří výkonný měřicí a regulační systém DULCOMARIN®II, UV zařízení pro eliminaci zárodků a membránový elektrolyzér CHLORINSITU®III compact pro hospodárnou dezinfekci. Zařízení je doplněno různými filtry, dávkovacími čerpadly a čidly ke snímání naměřených hodnot pro kontrolu kvality vody.

Všechny komponenty jsou spojené s DULCOMARIN®II, který je integrovaný do stávajícího provozního řídicího zařízení.

Zábava z koupání namísto severní záře

Obyvatelé Bjarkøy jsou nadšení, neboť od května 2013 mohou konečně znovu využívat kompletně renovovanou plaveckou halu. Tedy raději čistá a teplá bazénová voda než pozorovat polární záři v ledovém chladu. Pro odpovědné osoby v obci je přestavba rovněž ekonomickým úspěchem, neboť nejen že byl dodržen omezený rozpočet. Díky novému zařízení na úpravu vody od společnosti ProMinent se výrazně snižuje spotřeba chlóru, automatický měřicí a regulační systém zajišťuje účinné měření a protokolování bazénových parametrů a oběžné čerpadlo potřebuje méně energie. To by se jistě mělo i především ve stavbě lodí technicky zběhlým Vikingům líbit.

  • Hospodárné obnovení stávajícího zařízení osvědčenými komponenty
  • Snížená spotřeba chemikálií a energie
  • Poradenství, instalace a servis společnosti ProMinent všude na světě

Použité výrobky - Potěšení z koupání severně od polárního kruhu

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru