Návrhy hledání

Úprava vody v aachenském světě wellness

Carolus Thermen v Aachenu, pojmenované podle císaři Karlu Velikém, jsou světem wellness superlativy. Náročnou úpravu termální vody přebírá náš moderní elektrolyzér a výkonný měřicí a regulační systém.

Zajištění špičkové pozice

Již roky patří Carolus Thermen v Aachen k obratově nejsilnějším a ekonomicky nejúspěšnějším lázním v Německu. V září roku 2014 byl přivítán 5miliontý lázeňský host, každoročně napočítá termální zařízení cca 340000 návštěvníků. Aby to tak zůstalo i v budoucnu, uvádí provozovatel cílenými sanačními a optimalizačními opatřeními celé termální zařízení neustále na nejnovější stav techniky.

V Carolus Thermen se používá termální voda z Rosenquelle a voda z městské sítě. Než se voda přivede do četných bazénů termálního a saunového světa, musí se z hygienických důvodů nejprve předpisově upravit. Na základě minerálních vlastností termální vody byla spotřeba produktů obsahujících kyseliny pro korekci hodnoty pH dosud opravdu vysoká. Nová technika zařízení pro úpravu vody a účinná měřicí a regulační technika by zde měly zjednat nápravu.

Klíčová data

 • Ročně okolo 340000 hostů bazénů a sauny
 • Instalace techniky zařízení pro úpravu vody a rovněž nové měřicí a regulační techniky za běžícího provozu
 • Elektrolyzér CHLORINSITU® V Plus přebírá dezinfekci přírodní termální vody a vody z městské sítě
 • Měřicí a regulační systém DULCOMARIN® II řídí hygienické parametry v 15 vodních okruzích

Investice do špičkové technologie

Pro realizaci zvolili provozovatelé dva kompetentní partnery: Podnik m. hübers GmbH z Weselu převzal instalaci a ProMinent GmbH dodal technické komponenty a zařízení. V dubnu 2016 byla nejprve namontována a spuštěna měřicí a regulační technika DULCOMARIN® II a 15 decentralizovaně rozložených měřicích míst k řízení hygienických pomocných parametrů. V druhém kroku proběhla v červenci instalace a uvedení do provozu elektrolyzéru CHLORINSITU® V Plus s výrobním výkonem chlóru 1750 g/h. Navíc k oběma stavebním krokům bylo nainstalováno devět monitorů průtoku k vypínání přívodu chlóru při zastavení chlorované vody. Následně bylo v prosinci nainstalováno ještě 15 magnetických membránových dávkovacích čerpadel typu Beta® k automatické regulaci hodnoty pH.

Úspory jsou špičková třída

Zařízením CHLORINSITU® V Plus na místě vyráběný plynný chlór se přivádí do termální vody uvnitř elektrolyzéru. Během procesu vznikající kyselina chlorná má již snižující účinek na hodnotu pH, čímž se snižuje potřebné přidávání dalších produktů obsahujících kyseliny. I v nádržích saunového světa provozovaných vodou z městské sítě je k regulaci hodnoty pH potřeba podstatně méně přísad. Rovněž v zařízení CHLORINSITU® V Plus vyráběný a v předlohové nádrži ukládaný chlornan sodný lze zde ideálně použít k dezinfekci vody. Navíc slouží předlohová nádrž jako „nouzová rezerva“ pro termální bazény, pokud by se při výrobě chlóru vyskytla nepředvídatelná porucha. Kolem dokola bezpečná věc!

 • Vždy hygienicky bezvadná bazénová voda ve všech termálních bazénech i v saunové oblasti
 • Díky spojení DULCOMARIN® II s vnitropodnikovou sítí jsou hygienické parametry na počítačích plavčíků vždy vyvolatelné a umožňují rychlý zásah
 • Výrazné úspory při spotřebě chemikálií snižují provozní náklady
 • Předzásobení chlornanem sodným zaručuje zabezpečení proti výpadku nejméně na 24 hodin
 • Definovaní kontaktní partneři pro servisní úlohy a spolehlivé zásobování náhradními díly

»Nechtěli jsme žádný konfekční výrobek, nýbrž řešení vhodné pro specifické požadavky Carolus Thermen. S hladkou realizací projektu a instalací nové techniky za běžícího provozu jsme velmi spokojení. Kromě povšimnutí hodného snížení nákladů jsou nepřetržitý servis a rychlé zásobování náhradními díly velkými kladnými body.« -  Michael Blinn, technický vedoucí Carolus Thermen Bad Aachen

Použité výrobky - Úprava vody v aachenském světě wellness

 • Elektrolyzéry typu CHLORINSITU Plus vyrábí ve vakuovém procesu vysoce čistý plynný chlór a potřebují pouze sůl, vodu a proud. S tímto zařízením lze pokrýt maximální potřebu (Systém Plus). Tato zařízení jsou vhodná pro dezinfikování pitné vody, odpadních vod, procesní vody a také vody v plaveckých bazénech a chladicích věžích.

  zjistit více

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru