Návrhy hledání

Snížení provozních nákladů recyklací vody

Co dělat se znečištěnou vodou ze zpětného proplachu? Udělejte to jako Butzbacher Bäderbetriebe: inteligentní úprava moderními zařízeními pro filtraci a odsolení a následně opětné přivedení do okruhu bazénové vody.

Velký projekt klíčové sanace

Malebné malé město Butzbach se svou historickou tržnicí a četnými příhradovými stavbami je oblíbeným výletním cílem ve spolkové zemi Hesensko. Udržování staletých dřevěných staveb v dobrém stavu je však nákladný úkol. Avšak i zařízení z nové doby jako městské kryté lázně potřebují v průběhu let obnovení. Z toho důvodu se odpovědní pracovníci před několika lety rozhodli pro klíčovou sanaci. Přitom kladly Butzbacher Bäderbetriebe velký důraz na ekonomicky příznivé a pokrokové řešení, aby ze znečištěné vody ze zpětného proplachu byla znovu čistá a hygienicky bezvadná bazénová voda – včetně snížení průběžných provozních nákladů.

Klíčová data

  • Klíčová sanace stávajícího městského bazénu
  • Úprava vody ze zpětného proplachu filtračním zařízením Dulcoclean® UF a zařízením na reverzní osmózu Dulcosmose® ecoPRO k odsolování
  • Zaručení trvale hospodárného provozu bazénu

Účinná procesní technika

V průběhu přestavby byly v butzbacherských krytých lázní během pouhých čtyř dnů nainstalovány jedno ultrafiltrační zařízení Dulcoclean® UF a jedno zařízení na reverzní osmózu Dulcosmose® ecoPRO a rovněž filtr s aktivním uhlím od společnosti ProMinent. Jednotlivé komponenty jsou smontované v řadě, čímž se voda ze zpětného proplachu upravuje ve více stupních. Již ohřátá voda ze zpětného proplachu neztrácí při filtraci téměř žádné teplo a po filtračním procesu se znovu vede do okruhu bazénové vody.
UF zařízení Dulcoclean® odstraňuje spolehlivě kaly, částice a mikrobiologické nečistoty. PLC zajišťuje plně automatický a vysoce bezpečný provoz filtračního zařízení, které je integrované do řídicí techniky budov krytých lázní. Hygienické parametry lze snadno zadávat přes dotykový panel a jsou elektronicky snímány. Vhodnými vysoce výkonnými membránami odsoluje Dulcosmose® ecoPRO filtrovanou vodu ze zpětného proplachu z více než 99%. Zařízení je snadno obsluhovatelné a díky vyladěné předběžné a následné úpravě optimálně zapojené do řešení specifického pro zákazníka.

Správně investovat, chytře ušetřit

Po 21měsíční době renovace byly sanované kryté lázně v srpnu 2013 znovu otevřeny. Nabízejí hostům bazén s šesti 25metrovými dráhami a rovněž jednometrovou a třímetrovou skokanskou věž. Kromě toho je zde samostatná oblast pro neplavce a pro nejmenší hosty nově ztvárněná oblast pro hraní ve vodě se dvěma brouzdališti.
S nově nainstalovanou technikou zařízení pro úpravu vody ze zpětného proplachu ušetří Butzbacher Bäderbetriebe zatím ročně enormní množství čerstvé vody, spotřeba energie se výrazně snížila a tím celkem provozní náklady krytých lázní – cíl zcela jasně dosažen. Dalším pozitivním aspektem je školení podnikového personálu v seminářích a kurzech u společnosti ProMinent v Heidelbergu. Tak mohou Butzbacher Bäderbetriebe zařízení na úpravu vody kompletně obsluhovat a udržovat ve vlastní režii.

Použité výrobky - Snížení provozních nákladů recyklací vody

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru