Návrhy hledání

Zásobování pitnou vodou – odpovědnost nepřetržitě po celý den

Bezpečné zásobování obyvatel bezvadnou pitnou vodou je pro Stadtwerke Backnang GmbH jedním z nejnáročnějších úkolů. Při tom pracovníci sází na pravidelné kontroly a mimořádné spolehlivá dávkovací čerpadla ProMinent.

Provozní bezpečnost je trumf

Komunální podnik z Backnangu, malého města přibližně 30 kilometrů severovýchodně od Stuttgartu, převzal jako poskytovatel služeb i vedení provozu vodárenského svazu Allmersbach im Tal. Zde zásobuje téměř 2500 domovních přípojek pitnou vodou. Pro dlouhodobé zajištění požadované kvality vody účelového svazu bylo v roce 2006 nainstalováno kompletně nové zařízení na úpravu pitné vody a změkčování rychlou dekarbonizací. V případě odstávky zařízení způsobené závadou některého kritického komponentu jako například dávkovací techniky pro louh sodný musí být podle nařízení o pitné vodě dodrženy zvláštní postupy. To by pro účelový svaz Allmersbach znamenalo vysoké výdaje a tedy dodatečné náklady. Proto odpovědní pracovníci Stadtwerke Backnang GmbH při výběru vybavení kladli zvláštní důraz na dlouhou životnost, vysokou provozní bezpečnost a malou náročnost údržby.

Klíčová data

  • Roční zásobování 2500 domácích přípojek okolo 265000 m3 pitné vody
  • Úprava a změkčování zdrojové a hloubkové vody rychlou dekarbonizací v reaktoru s vířivým ložem
  • Hladký provoz změkčovacího zařízení díky spolehlivému dávkování louhu sodného nepřetržitě po celý den motorovými dávkovacími čerpadly Sigma

Vždy bezpečné dávkování louhu sodného

Již více než devět let probíhá úprava a změkčování zdrojové a hloubkové vody z okolí Backnangu rychlou dekarbonizací v reaktoru s vířivým ložem. A od uvedení do provozu dávkují tři motorová dávkovací čerpadla ProMinent typu Sigma ve dvou stanicích spolehlivě bez výpadku náročnou chemikálii louh sodný.

Dávkovací stanice A, vybavená čerpadlem Sigma/ 3 (500 l/h při max. 7 bar), dodává přibližně jednou denně z nádrže WHG 50% louh sodný do ředící jednotky. Dávkovací stanice B, vybavená dvěma čerpadly Sigma/ 1 (42 l/h okolo max. 10 bar), dávkuje nepřetržitě po celý den 25% louh sodný do zařízení na změkčování pitné vody. Jedno dávkovací čerpadlo zde přebírá úlohu pohotovostního čerpadla – pouze pro bezpečnost. Třetí stanice, dávkovací stanice C, s magnetickým dávkovacím čerpadlem gamma/ L je připravené k dávkování pro případ, že by hodnota pH pitné vody přesáhla nepřípustné hodnoty.

Všechna v Backnangu použitá čerpadla Sigma mají v procesu vstřikování vyrobenou hlavu PVDF. Ta vykazuje díky kompaktnímu povrchu dílů přicházejících do styku s médiem znamenitou chemickou odolnost. Větší dávkovací čerpadlo bylo nedávno nahrazeno novým modelem Sigma S3Cb , obě menší čerpadla jsou bez přerušení již devět let v trvalém nasazení.

Výsledek

  • Univerzální použití motorového dávkovacího čerpadla Sigma v individuální oblasti k dávkování nebo přepravě náročných chemikálií
  • Vysoká chemická odolnost dávkovací hlavy PVDF, i v dlouholetém trvalém nasazení k dávkování louhu sodného
  • Zaručení nejvyšší provozní bezpečnosti vypnutím při přetížení a vícevrstvou membránou se signalizací protržení membrány
  • Bezúdržbovost, dlouhá životnost a spolehlivost dávkovacích čerpadel výrazně snižují provozní náklady
  • Celkově hladký provoz změkčovacího zařízení zajišťuje bezvadné zásobování pitnou vodou

Použité výrobky - Zásobování pitnou vodou – odpovědnost nepřetržitě po celý den

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru