Návrhy hledání

Kvalitu lze naplánovat

Zásobování pitnou vodou domácností v Bavorském lese bez toho nejde, neboť sezónní výkyvy v kvalitě surové vody jsou skutečnou výzvou. Komunální podnik Stadtwerke Deggendorf je chytrý a sází na špičkovou techniku z Heidelbergu.

Modernizace v hlavičkách

Zásobování Deggendorfu vodou rozvádí denně okolo 5500 krychlových metrů vody přes asi 222 km dlouhou potrubní síť jako hlavní vedení a 142 km připojovacího vedení ve téměř 7000 domácnostech. Voda pochází z dobře 40 procent z vlastních pramenů, zbytek přichází z vodního zásobování Bavorského lesa. K tomu se používá 12 vodojemů s kapacitou celkem 7080 m³, devět zařízení na zvýšení tlaku a pět odkyselovacích zařízení s celkovým výstupem okolo 75 l/s.

V rámci rozsáhlých modernizačních opatření pro zajištění konkurenceschopnosti vsadil podnik Stadtwerke Deggendorf především na instalaci zařízení k ekologické dezinfekci surové vody. Při tom má být zaručena pro téměř 7000 domácností konstantně vysoká a bezvadní kvalita vody - i při silně zvýšených hodnotách SAK, způsobených sezónně podmíněnými výkyvy kvůli tání sněhu nebo silným dešťům také v důsledku proplachu odkyselovacího zařízení.

Klíčová data

  • Denní zásobování 7000 domácností 5500 krychlovými metry pitné vody
  • Vyrovnávání kvality surové vody kvůli sezónně podmíněným výkyvům
  • Řízení DULCOMARIN® II a dezinfekce UV zařízením Dulcodes Z

Pečlivá analýza pro optimální dimenzování

Fotometrem od Sigrist byly absorpčním UV měřením důležitých parametrů při vlnové délce 254 nm několik měsíců měřeny dočasné výkyvy v kvalitě surové vody a rovněž hodnoty SAK. Pro snímání, analýzu a ukládání hodnot SAK254 byl použit měřicí a regulační systém DULCOMARIN® II ProMinent. Pak následovalo přesné dimenzování potřebného dezinfekčního zařízení na základě analýzou zjištěných naměřených hodnot.

V Deggendorfu je nyní nainstalované UV zařízení konstrukční řady Dulcodes Z značky ProMaqua® se čtyřmi zářiči pro průtok až 100 m³/h. UV zařízení certifikované DVGW disponuje biodozimetricky prokázaným dezinfekčním výkonem pro stanovený průtok při zde se vyskytujících podmínkách.

Výsledek

  • Přesně podle požadavků Stadtwerke Deggendorf provedené řešení
  • Výkonné a spolehlivé UV zařízení včetně měřicího a regulačního systému s kontinuálním online měřením a sledováním všech relevantních parametrů
  • Zaručení konstantně vysoké kvality hygienicky bezvadné pitné vody díky účinné dezinfekci nezávisle na sezónně podmíněných zamořeních
  • Celkově zlepšená kvalita vody pro zásobované domácnosti a tím zajištění spokojenosti spotřebitelů
  • Ekologické řešení, neboť není potřeba používat chemikálie
  • Snížení provozních nákladů a optimalizovaná hospodárnost

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru