Návrhy hledání

S malým řešením k velkému úspěchu

Mnoho dodavatelů vody používá k dezinfekci chlór. Rostoucí požadavky na ochranu životního prostředí a na zvýšení procesní bezpečnosti vyžadují kontrolované, přesné dávkování chlóru. Pokud není kompletní generální oprava ekonomicky proveditelná, je dávkovací systém na míru perfektní alternativou.

Ke změně ochotné vodárny

V zalesněných kopcích severně od města Pittsburgh ve státě USA Pensylvánie leží obce Hampton a Shaler, jejichž zásobování vodou – v každém případě dobrých 500 kilometrů vedení – od roku 2012 leží v rukou společného „Hampton Shaler Water Authority“ (HSWA). Bezprostředně před fúzí bylo zařízení v Shaleru modernizováno: Účinnou a ekonomicky příznivou dezinfekcí vody chlornanem sodným (NaOCl). Kompletní přestavba do let přicházejícího zařízení nebyla stavebně a ekonomicky proveditelná, ale požadovaných vylepšení bylo možné docílit modulárním dávkovacím systémem. Předpokladem byl ovšem výrobce s rozsáhlým know how, který zařízení zcela přesně vyladí na speciální požadavky příslušného účelu použití – případ pro ProMinent Fluid Controls, Inc.

Klíčová data

  • Zásobování 25000 lidí v maloměstském Hamptonu a Shaleru blízko Pittsburgh ročně 4,9 mld. litrů pitné vody
  • Namísto sanace celkového zařízení instalace pěti dávkovacích bloků na míru
  • V každém bloku dvě magnetická membránová dávkovací čerpadla gamma/ L, dvoustěnné skladovací nádrže, senzorika, rozhraní pro regulační systém, kabeláž a potrubí
  • Nákladově příznivá a účinná přestavba, regulace podle potřeby, spolehlivé dodržení požadovaného obsahu chlóru

Moderní zařízení pro moderní zásobování vodou

Zařízení v Shaleru dodává denně okolo 19 mil. litrů vody. Surová voda pochází ze 14 studní na březích Allegheny River, předběžně se chloruje, filtruje, změkčuje a před odvedením do zásobovacích vedení dodatečně chloruje chlornanem sodným. V dlouhé síti vedení zajišťují na čerpací stanici vstřiky chlóru „Booster“, aby si podíl chlóru udržoval požadovanou úroveň. Společnost ProMinent do dala pro hlavní zařízení celkem pět zcela integrovaných dávkovacích systémů jako bloky, kompletně propojené vodiči a potrubími, se senzorikou pro analýzu zbytkového chlóru a rozhraními k regulačnímu systému SCADA HSWA, kromě toho dvě dvoustěnné skladovací nádrže pro vždy je 2300 US galonů (cca 8700 litrů) chlornanu sodného. V každém bloku vynášejí dvě magnetická membránová dávkovací čerpadla gamma/ L zcela své přednosti.

Veškeré cíle ekonomicky příznivě dosaženy

Magnetická membránová dávkovací čerpadla gamma/ L jsou ideální pro plynující chemikálie, protože jejich automatické odvzdušňování zajišťuje jejich bezporuchový provoz. Čerpací výkon lze podle potřeby regulovat prostřednictvím systému SCADA. K tomu komfortní odbavení projektu: Společnost ProMinent bloky nejen hotové pro použití nainstalovala, nýbrž je před dodáním i důkladně otestovala.

  • Bezpečné ošetřování vody chlornanem sodným (NaOCl)
  • Ekonomicky příznivá přestavba vyladěnými dávkovacími systémy namísto kompletní sanace
  • Pro použití hotové řešení „Plug-and-Play“
  • Robustní čerpadla pro trvalý provoz nenáročný na údržbu
  • Komfortní obsluha prostřednictvím pohodlného nastavování parametrů a napojené regulace

Použité výrobky - S malým řešením k velkému úspěchu

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru