Návrhy hledání

Dávkovací čerpadla optimalizují materiály pro lithium-iontové baterie

Lithium obsahující ternární oxidové systémy zaručují u lithiových výkonových baterií vysokou hustotu energie, dlouhou životnost a vysoký počet cyklů nabíjení. Dávkovací systémy zajišťují při výrobě kvalitu k tomu potřebných výchozích produktů.

Požaduje se přesné dávkování

Říše středu silně investuje do elektricky poháněných vozidel (EV). Pro dosažení vytyčeného cíle světového tržního vůdcovství v oblasti elektromobility rozšiřuje Čína svoji kapacitu výroby baterií. Zásobník energie s vysokou hustotou energie a cyklickou stabilitou určují poptávku. K nejdůležitějším materiálům k uchovávání energie pro baterie, které těmto požadavkům vyhovují, patří lithium-nikl-mangan-kobalt-oxidy, krátce NCM. Různí výrobci v Číně se specializovali na výrobu k tomu potřebných ternárních výchozích produktů (prekursorů). Jejich velikost částic, rozložení velikosti, úroveň čistoty a mnoho dalšího určuje rozhodujícím způsobem vlastnosti slinutých katodových produktů. Přesná dávkovací čerpadla a dávkovací systémy by měly zaručit vysoké požadavky na kvalitu komplexní výroby ternárních výchozích produktů.

Klíčová data

  • Spotřeba katodového materiálu celosvětově ročně dalece přes 200000 tun
  • Výchozí produkty ovlivňují okolo 60% vlastností katod lithium-iontových baterií
  • Vysoké požadavky na kvalitu výroby výchozích produktů katodových materiálů

Přesné dávkování kovových kapalin

K výrobě ternárních prekursorů se v různých výrobních procesech vzájemně směšují různé reaktanty. Přesně zadané koncentrace ovlivňují rozhodujícím způsobem konečnou kvalitu produktu. Přesně a reprodukovatelně splňují inteligentní špičková dávkovací čerpadla od společnosti ProMinent tyto požadavky. Magnetická motorová membránová dávkovací čerpadla gamma/ x, motorová membránová dávkovací čerpadla Sigma, hydraulická membránová dávkovací čerpadla Hydro a také hadicová čerpadla zaručují přesné dávkování všech potřebných látek.

Až 15 různých procesních kroků zajistí dávkovací čerpadla v kombinaci s čidly a řízená řídicím systémem, pro správné množství v pravý čas. Dávkují například směsi kapalných kovů podíly s niklu, kobaltu a manganu do jednoho roztoku s přesně definovanou celkovou koncentrací iontů NCM. Stabilní srážení a konstantní hodnota pH zajišťuje přesné přidávání roztoků NAOH a čpavku.

Po procesu trvajícím okolo 24 hodin se vytvoří µm velké částice produktu. Ty se sedimentují, suší se při až 150 ℃ a lze je po okolo 15-20h odebrat jako ternární výchozí produkt.

Více než 300 dávkovacích čerpadel, čidel a kontrolérů ProMinent se již používá u různých výrobců v Číně. Z dobrého důvodu: Zaručují vysokou procesní bezpečnost a zajišťují svojí přesností potřebnou produktovou kvalitu prekursorů pro ternární katodové materiály.

Výrobky ProMinent zajišťují spolehlivě potřebné materiálové vlastnosti jako tvar, úroveň čistoty, hustota po setřesení, velikost částic nebo specifický povrch ternárních výchozích produktů. Jsou to mimo jiné čidla DULCOTEST, měřicí a regulační přístroje diaLog DACa, magnetická membránová dávkovací čerpadla gamma/ X motorová membránová dávkovací čerpadla Sigma a hydraulická membránová dávkovací čerpadla Hydro a rovněž hadicová čerpadla. Čerpadlo gamma/ X se používá v laboratorních aplikacích a Sigma a Hydro k výrobě vysokých počtů kusů. Hadicová čerpadla se používají v laboratořích i ve výrobě.

Čerpadla jsou vybavená bezpečnostními a sledovacími funkcemi. Jsou jimi mimo jiné sledování průtoku a signalizace protržení membrány. Pro bezpečný provoz jsou v dávkovacích systémech integrované zpětné a pojistné ventily, tlumiče pulsací a rovněž magnetické průtokoměry a čidla. Parametry jako naměřený průtok nebo hodnoty pH čidel DULCOTEST slouží digitálními řídicímu systému ke sledování a řízení. Podle existujících řídicích veličin se dávkovací kapacita jednotlivých dávkovacích čerpadel příslušně přizpůsobí prostřednictvím regulátoru PID.

  • Spolehlivé a přesné dávkování roztoku NaOH, čpavku a NCM
  • Regulace PID dávkovací kapacity
  • Přesné měření pH a řízení prostřednictvím řídicího systému

Použité výrobky - Dávkovací čerpadla optimalizují materiály pro lithium-iontové baterie

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru