Návrhy hledání

Úprava studniční vody pro výrobu etanolu

V budoucnu největší výrobna etanolu v Evropě potřebuje různé kvality vody pro více procesů. Tuto výzvu zvládá úpravenský systém zhotovený na klíč se zařízeními na reverzní osmózu a změkčovacími zařízeními ProMinent.

Z kukuřice bude etanol

V Dunaföldváru, jižně od maďarského hlavního města Budapešti zpracovává firma

Pannonia Ethanol Zrt. momentálně ročně okolo 650000 tun kukuřice k výrobě až 280 milionů litrů etanolu. Po fází rozšíření v roce 2015 se závod stává největším evropským výrobcem etanolu s objemem výroby až 450 milionů litrů etanolu.

Pro již existující výrobu se musí denně upravit 3000 krychlových metrů studniční vody pro použití v různých procesech: Dobrých 60% se používá pro procesy chlazení, dalších 20% pro vlastní výrobní proces a 13% je potřeba pro výrobu páry. Z tohoto důvodu plánovala Pannonia Ethanol během fáze novostavby v roce 2010 také instalaci systému na úpravu vody na klíč, aby mohla přesně vyrábět tyto různé kvality vody.

Klíčová data:

  • Napájení 60 m3/h surové vody ze čtyř studní (do roku 2014)
  • Kapacita systému na úpravu vody: 3000 m3 denně (120 m3/h)
  • Používání upravené vody pro procesy chlazení, pro výrobní proces a výrobu páry
  • Použití čtyř filtrů pro odželezňování a odmanganování, dvou zařízení na reverzní osmózu Dulcosmose® k odsolování a jednoho změkčovacího zařízení DMEa Triplex ke snížení stupně tvrdosti studniční vody

Úprava vody od nejjemnějšího

Na základě rozsáhlé nabídky a přesvědčivého řešení na klíč, které zahrnovalo i instalaci a uvedení do provozu a rovněž údržbu a poprodejní servis, obdržela firma ProMinent Maďarsko po několika stupňovém výběrovém procesu přidělení projektu.

Rozsah dodávky pro předběžnou úpravu vody se skládá z následujících hlavních komponentů: Čtyři kompletní dávkovací systémy s magnetickými dávkovacími čerpadly gamma/ L pro manipulaci s chemikáliemi pro dezinfekci a předběžnou oxidaci; čtyři filtry k odželezňování a odmanganování; jedna nádrž procesní vody; dvě zařízení na reverzní osmózu Dulcosmose® k odsolování; jedno změkčovací zařízení DMEa Triplex. Finální chemické ošetření pro výrobu přídavné vody pro generátor páry a rovněž vody pro chladicí okruh se provádí osmi dávkovacími systémy, které jsou vybavené čerpadly gamma/ L a kombinované s měřicími stanicemi.

Zásobování vodou nepřetržitě po celý den

Odbavení projektu od prezentace nabídky až po uvedení do provozu trvalo asi dva měsíce. Od roku 2011 vyrábí u Pannonia Ethanol na klíč nainstalovaný systém na úpravu vody spolehlivě a bezpečně potřebnou vodu pro různé procesy v konstantně vysoké kvalitě. Řízení a sledování celého systému je plně automatické a výrazně usnadňuje provoz výroby etanolu. Na základě smlouvy o údržbě zaručuje ProMinent Maďarsko navíc nepřetržitou dostupnost a bezvadné nepřetržité fungování.

Po úspěšném provedení projektu ve fázi novostavby byla společnost ProMinent v roce 2014 pověřena i úpravou vody pro fázi rozšíření k využití dvou dodatečných studen. K tomu přišly další čtyři filtry a jedno zařízení na reverzní osmózu a rovněž vybavení pro zvýšení kapacity změkčování na až 25 m3/h a celkové kapacity úpravy vody 4500 m3 za den.

Použité výrobky - Úprava studniční vody pro výrobu etanolu

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru