Návrhy hledání

Úprava bazénové vody pomocí ProMinent: Přesná, digitální a jednoduchá

Červen 2024

Bazénový a saunový park AQWA ve Walldorfu sází na měřicí a regulační techniku od společnosti ProMinent. Poskytovatel kompletních řešení v oblasti technologie úpravy vody vybavil všechny bazény ve Walldorfu všemi komponentami pro úpravu hodnot pH, chloru a redoxu.

Přehled všech bazénů – úprava bazénové vody pomocí ProMinent: Přesná, digitální a jednoduchá

Zajištění dokonalé kvality vody v intenzivně využívaných bazénech může být náročné. Vždy však musí být zaručeno optimální dodržování všech předepsaných cílových hodnot – jako je například vázaný chlor nebo chlorečnan. Bazénový a saunový park AQWA ve Walldorfu proto spoléhá na měřicí a regulační techniku ​​od společnosti ProMinent. Poskytovatel kompletních řešení v oblasti technologie úpravy vody vybavil šest bazénů bazénu ve Walldorfu všemi komponentami pro úpravu hodnot pH, chloru a redoxu. Produkty přesvědčují vysoce přesnou a spolehlivou měřicí a dávkovací technikou, snadnou obsluhou, nenáročnou údržbou a dobrým poměrem ceny a výkonu.

Kvalita bazénové vody je vystavena neustálému znečišťování při koupání. Do bazénů se dostávají nečistoty v podobě loje nebo čpavku a zárodků jednoduše pobytem návštěvníků ve vodě. Mnoho poruch proto ovlivňuje koncentraci chloru, stejně jako hodnotu pH a redoxu. Aby bazénová voda zůstala čistá, neustále cirkuluje a udržuje se v oběhu.

Přetékající bazénová voda je svedena do přepadové nádrže a poté prochází vícestupňovým procesem čištění: písková filtrace, absorpce, UV záření, přídavek dezinfekce a úprava pH. Tyto kroky zajišťují, že bazénová voda vždy splňuje určité směrné hodnoty, především hodnoty DIN podle DIN 19643, které slouží jako základ pro zákon o ochraně před infekcemi.

Bazénový a saunový park AQWA ve Walldorfu hledal spolehlivé a přesné řešení pro měření příslušných hodnot a pro přesné dávkování volného chloru pro řízení sedmi okruhů – šesti bazénů plus nádrž na zpětný proplach. Systém by měl být navíc nenáročný na údržbu a měl by mít dlouhou životnost.

Přesně měřit a dávkovat

Instalace zařízení DULCOMARIN 3 od firmy ProMinent byla optimálním řešením pro provoz sedmi bazénových okruhů na koupališti AQWA. Měřící a regulační systém je vybaven příslušnými senzory pro parametry hodnoty pH, chloru a redoxní potenciál a nabízí mimořádnou výhodu zejména pro bazény s více než jedním bazénovým okruhem: Verze systému Global Unit se používá jako centrální zařízení místo mnoha jednotlivých zařízení. Všechny informace z jednotlivých bazénů a souvisejících regulačních okruhů se shromažďují v zařízení DULCOMARIN 3. Global Unit může zastupovat až 16 filtračních okruhů. Připojené obvody využívají moduly, které pouze přenášejí naměřená data a řídí výstupy. „Díky této modulární struktuře není potřeba provozovat současně mnoho stejných systémů,“ vysvětluje Lars Albrecht, obchodní zástupce pro bazény, pitnou vodu a odpadní vody společnosti ProMinent Germany. To má kromě dobré přehlednosti i tu výhodu, že systém lze nabízet za dobrý poměr ceny a výkonu.

„Produkty ProMinent mě vždy přesvědčovaly přesností a spolehlivostí. Spolehlivě nás podporují v neustálém dodržování přísných hygienických předpisů pro naše bazény,“ říká Stefan Gottschalk, vedoucí oddělení bazénového a saunového parku AQWA Stadtwerke Walldorf. Lars Albrecht zdůrazňuje: „Naše přístroje a systémy dokáží bez výjimky měřit a regulovat všechny požadované hodnoty a látky s přesností a konzistencí, která nemá v oboru konkurenci. Není potřeba neustálé přestavování.“ ProMinent používá k měření chloru princip měření s membránou. Anoda a katoda jsou chráněny membránou a elektrolytem jako přenosovou kapalinou. „V důsledku toho se anoda neopotřebovává tak rychle jako u jiných zařízení a poskytuje lepší výsledky měření,“ vysvětluje Albrecht.

Snadné použití a odečítání

DULCOMARIN 3 nabízí nový rozměr z hlediska uživatelské přívětivosti, jako je snadná kalibrace senzorů s podporou video tutoriálu. Samotné ovládání probíhá na velkém 7“ dotykovém displeji. Zařízení lze také pro větší pohodlí, větší bezpečnost a vzdálené ovládání ovládat pomocí mobilních zařízení. To umožňuje přímo vidět, zda například hladina chloru náhle neklesne kvůli poruše čerpadla nebo ucpání potrubí. Park ve Walldorfu používá DULCOMARIN 3 přes webový prohlížeč a pohodlně načítá hodnoty na PC, takže nikdo nemusí chodit kontrolovat hodnoty do sklepa s technickými přístroji. „V zařízení je také možné uložit emailové adresy, na které se třikrát denně automaticky zasílá zpráva o aktuálních hodnotách,“ dodává Albrecht. Kromě toho je DULCOMARIN 3 ještě rozmanitější ve svých rozhraních a lze ho použít jak v sítích WLAN, tak v sítích LAN.

Hospodárné a efektivní ovládání

„Nyní jsme schopni dávkovat chemikálie do bazénové vody, které používáme, nejlepším možným způsobem z hlediska hospodárnosti a účinnosti. To napomáhá i ochraně životního prostředí, která je pro nás velmi důležitá. Také šetříme zdroje delší životností zařízení,“ dodává Stefan Gottschalk.

V Eco!Mode, energeticky úsporném provozním režimu, se cirkulační kapacita čerpadel přizpůsobuje kvalitě vody. Měřenými hygienickými parametry DIN jsou hodnota pH, redox, volný a vázaný chlor. Na základě naměřených hodnot se pak dle potřeby dávkují chemikálie. Kromě toho lze nastavit časovač až ve 24 zónách s požadovanými hodnotami, například pro snížení výkonu v noci. Při provozu bez návštěvníků pak lze výkon snížit na minimální průtok. Takto se snižují průběžné náklady na energie a šetří se chemikálie.

Pohodlně přejděte z DULCOMARIN 2 na 3

„Přechod z předchozího modelu DULCOMARIN 2 na DULCOMARIN 3 lze provést snadno za pouhé dvě hodiny a za provozu bazénu. Je to možné, protože DULCOMARIN 3 stačí vyměnit pouze jako centrální jednotku, všechny ostatní bazénové okruhy mohou zůstat na svém místě. Náklady na modernizaci jsou velmi přijatelné,“ zdůrazňuje Lars Albrecht.

V dětském bazénu a vířivce se používá také další produkt ProMinent: Dezinfekční systém DULCODES UVC zajišťuje spolehlivou sekundární dezinfekci a fotochemickou degradaci vázaného chloru v bazénové vodě. Přitom používané UV záření je bezpečný a spolehlivý proces dezinfekce bez chemie v moderní úpravě vody.

Klíčové údaje

  • Úprava bazénové vody v bazénovém a saunovém parku AQWA ve Walldorfu s krytým bazénem, ​​venkovním bazénem, ​​koupalištěm a saunou
  • Řízení sedmi okruhů (šest nádrží plus nádrž na zpětný proplach) pomocí měřicího a regulačního systému DULCOMARIN 3
  • Přesné řešení pro měření příslušných hodnot a pro přesné dávkování volného chloru
  • Použití dvou dezinfekčních systémů DULCODES UVC pro sekundární dezinfekci a účinné fotochemické odbourávání vázaného chloru v bazénové vodě
  • Snížené provozní náklady díky snadno instalovatelným a snadno použitelným přizpůsobeným kompletním řešením s nízkými nároky na údržbu

Další informace najdete zde: Dulcomarin 3

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Novinky a události

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru