Návrhy hledání

Koupání v léčivé vodě – neobyčejné a blahodárné

Veřejné bazény musejí splňovat četná nařízení a neustále zajišťovat bezvadnou kvalitu vody. Provozovatel „DAS BAD Merzig“ v Sársku používají k bezpečné a normám vyhovující úpravě vody plně automatické dávkovací systémy plynného chlóru DULCO®Vaq.

Dodržování mezních hodnot

V půvabném přírodním parku Saar-Hunsrück se nachází „DAS BAD“ krajského města Merzig. Leží přibližně 50 kilometrů od Saarbrückenu směrem na sever. Oblíbené volnočasové lázně se svými dvěma vodními světy nabízejí vše, co potěší srdce malých i velkých hostů: Například zážitkové bazény uvnitř i venku s vířivými lehátky a masážními tryskami, 90metrovou obří skluzavku, 25metrový sportovní bazén se skokanskou věží a rovněž dětský bazén a bazén pro nejmenší. Ve zdravotní oblasti s vnitřním a venkovním bazénem, vířivkou a léčebným bazénem se koupe ve státně uznávané léčivé vodě Bietzener. Podle zadání DIN 19643 zvláště k mezním hodnotám bromičnanů se provozovatel, společnost Merziger Bäder GmbH, rozhodl nahradit nainstalovaný elektrolyzér k úpravě vody nahradit dezinfekčním systémem s plynným chlórem. Nové zařízení na úpravu vody a dezinfekci naplánovala inženýrská kancelář Kurzmann v St. Leon Rot. Pan Kurzmann radí již více než 10 let lázním DAS BAD nadcházejících technických přestavbách v oblasti úpravy koupací a léčivé vody. Při veřejné soutěži bylo získala společnost ProMinent GmbH přidělení za nejekonomičtější řešení prostřednictvím vysoce moderní techniky plynného chlóru.

Klíčová data

  • Normě vyhovující úprava bazénové a léčivé vody ve volnočasových lázních
  • Použití plně automatické techniky plynného chlóru a dávkovacích systémů DULCO®Vaq
  • Dávkování 5 kg plynného chlóru za hodinu v celkem osmi nádržích

Jednoduchá instalace

Na bazénovou techniku a úpravu vody specializovaná společnost CP Anlagenbau GmbH ze Schiffweileru provedla přestavbu částečně při běžícím lázeňském provozu. Během krátké doby byly panelové dávkovací systémy plynného chlóru a potřebné komponenty nainstalované. Od září 2018 je obnovená úprava vody spolehlivě v provozu. V areálu volnočasových lázní byla postavena prefabrikovaná budova, ve které je umístěných 12 lahví plynného chlóru, rezervní lahve a řídicí jednotka k nouzovému vypnutí. Tam je plynný chlór bezpečně prostřednictvím vakua nasáván k šesti systémům DULCO®Vaq typu PM 3610 C. Systémy jsou dimenzované pro kapacitu 12 g/h-15 kg/h a disponují vždy jedním vysokotlakým inline čerpadlem. Podtlakem generovaným ve vstřikovači se otevírá vakuový dávkovací regulátor namontovaný na nádrži plynného chlóru. Celkem je hodinově k dispozici maximálně 7,8 kg plynného chlóru, které slouží k dezinfekci osmi různých koupacích nádrží.

Hospodárná dezinfekce

Díky dobré souhře všech účastníků bylo možné projekt přestavby hladce provést – od plánování přes instalaci až po běžící provoz. Odpovědní pracovníci společnosti Merziger Bäder GmbH jsou s výsledkem velmi spokojení. Kladné zkušenosti s vysoce kvalitními výrobky společnosti ProMinent GmbH v oblasti techniky plynného chlóru, splnění požadavků podle DIN 19606 a DIN 19643 a rovněž automatický systém vypnutí pro plynové lahve v případě nouze zajišťují vysokou provozní bezpečnost. Dodatečnými přednostmi jsou nekomplikovaná obsluha celého zařízení na úpravu vody a přesné dávkování i při velkých průtočných množstvích. Oba nejdůležitější cíle jsou v každém případě dosaženy: Jmenovitě dodržování zákonem požadovaných mezních hodnot a celkem významně optimalizovaná kvalita vody – a sice ve všech nádržích, ať naplněných náročnou léčivou vodou nebo normální bazénovou vodou.

  • Rychlá montáž díky panelovým systémům DULCO®Vaq
  • Kompletní sortiment komponentů podle DIN 19606
  • Osvědčená a vysoce kvalitní technika plynného chlóru
  • Plně automatické řízení a dávkování plynného chlóru pro osm nádrží
  • Účinná úprava bazénové a léčivé vody
  • Vysoká provozní bezpečnost díky nouzovému vypnutí

»

Martin Siemon, vedoucí provozu společnosti Merziger Bäder GmbH, spokojeně konstatuje: „Od uvedení do provozu běží zařízení bezvadně. Kvalita vody v BAD Merzig splňuje nyní všechny zákonné požadavky ještě lépe. Novými dávkovacími systémy plynného chlóru jsme mohli značně omezit přívod chemikálií a rovněž vytváření nežádoucích vedlejších produktů chlóru. To zaznamenávají i naši hosté, kteří nám v tomto ohledu neustále dávají kladné zpětné vazby.“ « - 

Kontaktujte nás

David Šídlo

výkonný ředitel a jednatel společnosti

»Můj tým a já jsme vám kdykoliv k dispozici. Zašlete nám svoji poptávku.«

+420 585 757 011 
Odeslat poptávku   

Zavřít formulář

Vaše poptávka

Osobní údaje


další výrobek +
Přiložený soubor Maximální velikost souboru 10 MB.
Nahrát další soubor

Osobní údaje


Zkontrolujte prosím své údaje a vyplňte všechna povinná pole.
*Povinná pole

Zkontrolovat a odeslat


Osobní údaje:
Oslovení
Titul
Příjmení  
Křestní jméno  
Podnik
Číslo zákazníka
E-mailová adresa
Telefon
Ulice
Číslo popisné
Místo  
Země
Zpětné volání Ano

O krok zpět

Další praktické příklady k tomuto oboru

ProMinent Newsletter - nejnovější zprávy na míru! Přihlásit se k odběru